محل تبلیغات شما

به منظور مقابله با شوک الکتريکي از دستگاه استابلايزر (محافظ برق) استفاده کنيد.


هنگامي که قصد داريد يک سيستم کامپيوتري را نصب و راه اندازي کنيد به احتمال فراوان محافظ الکترونيکي يا استابلايزر (Stabilizer) از اجزايي است که خواهيد خريد. کاربرد دستگاه استابلايزر (محافظ الکترونيکي) که اهميت فراواني دارد محافظت از اجزاء و قطعات الکترونيکي درون کامپيوتر شماست. اين محافظت در مقابل نوسان هاي الکتريکي انجام مي گيرد بنابراين ابتدا تعريف کامل تري از نوسان را ارائه مي کنيم . نوسان ولتاژ يا ولتاژ ناپايدار و به عبارتي power surge به افزايش و يا کاهش ولتاژ خارج از محدوده استاندارد و قراردادي اطلاق مي شود . در سيم کشي هاي خانگي و اداري در ايران ولتاژ استاندارد 220 ولت است. اگر سطح ولتاژ از 220 ولت کند و يامقدار زيادي کمتر از آن باشد آنگاه محافظ الکتريکي يا surge protector از نابود شدن کامپيوترتان جلوگيري مي کند . براي فهم بهتر مسأله مفيد است تا ولتاژ را بهتر بشناسيد . ولتاژ انرژي پتانسيل الکتريکي محسوب مي شود . جريان الکتريسيته از نقطه اي به نقطه اي ديگر جريان مي يابد زيرا انرژي پتانسيل دو نقطه تفاوت دارند . مي توانيد اين مسأله را مشابه جريان آب در نظر بگيريد که از جايي با فشار و سطح بيشتر به محلي با فشار و سطح کمتر حرکت مي کند . در واقع مي توان ولتاژ را فشار الکترونيکي نيز ناميد .


در هر دو حال اگر افزايش ولتاژ قابل توجه باشد مي تواند باعث بروز خسارات زيادي در دستگاه الکترونيکي شود . همانطور که اگر فشار آب پشت سد خارج از محدوده افزايش يابد سد مي شکند . براي سيم حامل جريان برق هم چنين اتفاقي مي افتد و سيم از بين مي رود . حتي اگر افزايش ولتاژ بلافاصله قطعه را نابود نکند در طول زمان آن را از بين خواهد برد.


به منظور جلوگيري از بروز اين اتفاق توصيه مي ­شود از يک دستگاه تثبيت کننده ولتاژ يا استابلايزر (Stabilizer) براي لپ تاپ  و يا کامپيوتر خود استفاده کنيد. دستگاه Stabilizer يک سيستم تنظيم و تثبيت کننده ولتاژ است که در صورت نوسان، افت و … را به سرعت تشخيص داده و بصورت اتوماتيک رفع مي کند. استابلايزر اين امکان را به شما مي­دهد تا در هنگام نوسان از دستگاه‌هاي الکتريکي خانگي خود محافظت کنيد.


براي خريد استابلايزر اينجا را مشاهده کنيد.


قطع شدن برق چگونه به کامپيوتر آسيب مي‌رساند؟


شايد براي شما هم پيش آمده باشد که در حال ويرايش يک تصوير، تهيه يک نامه، آماده کردن يک تحقيق دانشگاهي و يا جست و جو در اينترنت باشيد و ناگهان با قطع شدن برق امکان ادامه آن را نداشته باشيد و حتي ممکن است به دليل عدم ذخيره سازي تغييرات تمامي زحمات شما از بين برود. اگر در نواحي از کشور ساکن هستيد که به دليل گرما در برخي فصول سال مصرف مشترکين افزايش مي­يابد يا در محل زندگي شما زير ساخت هاي انتقال برق نامناسب و فرسوده هستند، بيش از ساير افراد شاهد قطعي برق هستيد. از آن گذشته قطع شدن و وصل شدن برق به صورت ناگهاني، سبب از بين رفتن اطلاعات خواهد شد. به علاوه هارد درايو (Hard Drive Disk) نيز ممکن است به صورت بسيار زيادي آسيب ببيند. بخش هاي ديگر نظير کارت حافظه اس دي (Secure Digital) معمولا دچار آسيب ديدگي نخواهد شد. چرا که اتصال دايمي ندارند. (البته در صورت آسيب ديدن SD کارت نيز مي توان مجددا اطلاعات را بازيابي کرد) نوسان و بالا و پايين رفتن ولتاژ برق نيز مي تواند باعث آسيب به مادربورد (Motherboard)، هارد درايو، کند شدن عملکرد سيستم و عدم نگهداري شارژ باتري شود.


براي جلوگيري از خاموشي ناگهاني از يو پي اس استفاده کنيد.


منبع تغذيه بدون وقفه يا UPS  (Uninterruptible power supply)يک وسيله ­ي الکتريکي است که به منظور تامين پيوسته توان مورد نياز بار مصرفي  با استفاده از انرژي ذخيره شده در باتري، بين برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار مي­گيرد.يو پي اس ها بسته به نوع کاربرد آن ها در توان­ هاي مختلفي ساخته شده و در بازار موجود هستند. انتخاب يو پي اس (UPS) براساس نياز کاربر صورت مي­ گيرد. انواع يو پي اس از نظر فناوري به سه دسته ي يو پي اس آفلاين(OFFLINE)، يو پي اس آنلاين (ONLINE) و يو پي اس لاين اينتراکتيو (LINE INTERACTIVE) تقسيم مي­ شود.دستگاه يو پي اس همچنين باعث کاهش نوسانات برق و نيز يکنواخت شدن ولتاژ شده و در نتيجه از شوک الکترونيکي و آسيب به تجهيزات حساس جلوگيري مي­کند. اين منبع انرژي اضطراري، موجب تامين انرژي لازم براي خاموش کردن کامپيوتر در زمان قطع برق شده و از خاموشي ناگهاني و در نتيجه آسيب به آن جلوگيري مي­کند.


براي خريد يو پي اس اينجا را مشاهده کنيد.

چگونه از کامپيوتر و لپ تاپ خود در برابر قطع ناگهاني برق و نوسانا

مي ,ولتاژ ,برق ,اس ,پي ,يا ,يو پي ,پي اس ,از بين ,قطع شدن ,شدن برق ,تثبيت کننده ولتاژ ,دستگاه استابلايزر محافظ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تکنوپايپ لوله پلي اتيلن مطالب اینترنتی cbnsad راز پنهان Leslie Crystal kxv علیرضا شمالی ممد نيوز